بیمه سرچ

دسترسی راحت به خدمات بیمه ای

alborzins

لیست شعب پرداخت خسارت بیمه البرز

از این بخش می توانید لیست شعب پرداخت خسارت بیمه البرز در کل کشور را مشاهده نمایید.

مشاهده لیست

در مورد بیمه البرز بیشتر بدانید

شرایط بیمه نامه آتش سوزی بیمه البرز :
روزانه دهها مورد منازل مسکونی ، اماکن تجاری و صنعتی در اثر عوامل مختلف دچار آتش سوزی می گردند و متحمل خسارات مالی زیادی می شوند ما بر این باوریم که بیمه آتش سوزی در صورتی که کامل صادر گردد می تواند با جبران زیان های وارده ، بیمه گزارا را از نظر وضعیت مالی به حالت تعادل قبل از وقوع حادثه بازگرداند .
بیمه آتش سوزی :
پوششی است که خسارات و زیان های ناشی از وقوع آتش سوزی را که به اموال مورد بیمه وارد می شود ، براساس شرایط مندرج در بیمه نامه جبران می کند
انواع بیمه نامه های آتش سوزی :
۱- بیمه نامه های مسکونی
۲- بیمه نامه های صنعتی و کارخانجات و کارگاه ها
۳- بیمه نامه های غیر صنعتی و مراکز خدماتی و فروشگاه ها
۴- بیمه نامه های انبار
۵- بیمه نامه های جامع خانوار
۶- بیمه نامه های اصناف
خطرات تحت پوشش در بیمه نامه های آتش سوزی :
در بیمه های آتش سوزی کلیه خسارات مستقیم ناشی از آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار و خسارات و هزینه های ناشی از اقدامات لازم که به منظور جلوگیری از توسعه خسارت صورت می گیرد و خسارات و هزینه های ناشی از نقل مکان ضروری مورد بیمه به منظور نجات آن از خطرات بیمه شده قابل پرداخت می باشد و از سویی بیمه گزار می تواند با پرداخت حق بیمه اضافی ، علاوه بر خطر آتش سوزی و صاعقه و انفجار ، خطرات ذیل را نیز به تبع آن خریداری نماید .
۱- زلزله
خسارت وارده به مورد بیمه که مستقیماً‌ در اثر وقوع خطر زلزله و همچنین آتش سوزی ناشی از آتشفشان که در زمان وقوع زلزله ایجاد شده و به تمام یا قسمتی از مورد بیمه آسیب وارد نماید .
۲- سیل
خسارات مستقیم وارده به مورد بیمه که ناشی از خروج آب از مسیر طبیعی خود بعلت ریزش باران ، طغیان رودخانه یا شکسته شدن سد ایجاد شده باشد .
۳- طوفان ، گردباد ، تند باد
خسارت مستقیم ناشی از طوفان ، گردباد وارده به مورد بیمه مشروط بر اینکه سرعت آن حداقل ۶۲ کیلو متر بر ساعت باشد و وقوع طوفان ، گردباد و تند باد توسط سازمان هواشناسی بعنوان مرجع ذیصلاح در کشور ،‌مورد تایید قرار گیرد .
۴- سقوط هواپیما هواپیما ، بالگرد و قطعات منفصله آن
خسارت مستقیم از سقوط هواپیما ، بالگرد و قطعات و اشیاء جدا شده از آن
۵- شکست شیشه
خسارت ناشی از شکست شیشه های منصوب در محل مورد بیمه (با ضخامت حداقل ۶ میلی متر) در اثر حادثه یا برخورد شی خارجی
۶- ترکیدگی لوله های آب
خسارت آبدیددگی وارده به مورد بیمه ناشی از ترکیدن ، سوراخ شدن لوله های آب ، لبریز شدن تانکها ، تاسیسات و سایر دستگاههای آبرسانی و لوله کشی آب و فاضلاب که از محل مورد بیمه عبور و یا نصب شده باشد .
۷- ضایعات ناشی از آب برف و باران
خسارت وارده در نتیجه آب باران ، تگرگ و یا ذوب شدن برف در محل مورد بیمه مشروط بر اینکه آب از طریق بام و یا بعلت گرفتگی لوله ها ،‌ لبریز شدن آبروها و یا ناودان ها به محل مورد بیمه نفوذ کرده باشد .
۸- سرقت با شکست حرز
خسارت وارده در اثر فقدان یا خراب شدن اموال بیمه شده که ناشی از سرقت با شکستن حرز باشد . پرداخت خسارت سرقت کالا از انبار فروشگاه ها و کارخانجات ،‌ با توجه به تغییر مداوم موجودی ، مشروط به استفاده بیمه گزار از نرم افزار معتبر ثبت ورود و خروج کالا بوده و مبنای محاسبه خسارت ، تطبیق گزارش اخذ شده از نرم افزار مورد نظر با دفاتر ورود و خروج کالا ،‌ کاردکس انبار و تایید آن توسط کارشناس بیمه گر می باشد .
موارد ذیل سرقت با شکستن حرز محسوب می شود :
۱- بازکردن درب بوسیله کلید تقلبی یا هر وسیله دیگر
۲- ورود سارق به محل مورد بیمه با تهدید و اعمال زور
۳- ورود سارق به محل مورد بیمه از روی دیوار ، پشت بام و یا حصار
استثنائات :
۱- سرقت در موقع جنگ ، اغتشاشات داخلی ، اعتصاب ، شورش ، آشوب و بلوا
۲- لپ تاپ ، تلفن همراه و لوازم جانبی
۳- سرقت در مناطق جنگی
۴- سرقت در هنگام و پس از آتش سوزی ، صاعقه ،‌انفجار ،‌ سیل ،‌زلزله و سایر بلاهای طبیعی
۵- دله دزدی
۹- اعتصاب ، شورش آشوب و بلوا
خسارت وارده به مورد بیمه که مستقیماً ناشی از اعتصاب ،‌شورش ، آشوب و بلوا ایجاد گردیده باشد ،‌ با شرایط مربوط به srcc تحت پوشش می باشد.
۱۰- برخورد جسم خارجی
خسارت وارده به مورد بیمه در اثر برخورد مستقیم اجرام سماوی و وسائط نقلیه زمینی و ریلی .
۱۱- خود به خودسوزی
خسارت وارده به مورد بیمه که با توجه به شرایط ذاتی وارگانیک خود (فرآیند فعل و انفعال بیولوژیک که معمولاً از ترکیبات کربوهیدراتها بوده و عمدتاً در گیاهان وجود دارد ) و بدون در معرض و در مجاورت قرار گرفتن آتش ، حرارت و یا تماس با مواد دیگر و وسایل آتش زنه ، مطابق با بیمه نامه و الحاقیه های صادره تحت پوشش می باشد .
۱۲- دستگاه آبفشان اسپرینکلر
خسارت مستقیم وارده به مورد بیمه که ناشی از نشت یا آبفشانی دستگاه بوده و همچنین خسارت وارده به خود دستگاه آبفشان و تاسیسات مربوط به آن ،‌ طبق شرایط مربوط به آن تحت پوشش خواهد بود .
۱۳- رانش ،‌ ریزش و فروکش زمین
خسارت مستقیم ناشی از رانش ،‌ریزش و فروکش زمین به مورد بیمه ، در اثر عوامل طبیعی
۱۴- ریزش سقف ناشی از سنگینی برف
خسارت وارده به مورد بیمه که مستقیماً‌ ناشی از ریزش سقف در اثر سنگینی برف باشد ، مشروط به تایید سازمان هواشناسی مبنی بر ریزش برف سنگین ، بعنوان مرجع ذیصلاح در کشور
۱۵- ریزش کوه و سقوط بهمن
خسارت مستقیم وارده به مورد بیمه ناشی از ریزش کوه و سقوط بهمن (توده ای از برف و یخ که بطور ناگهانی از کوه سرازیر شود )
۱۶- ریزش مواد مذاب
خسارت وارده به مورد بیمه هنگام عملیات ذوب و جابجایی و یا سرریز شدن آن که ناشی از ریزش مواد مذاب به علت شکستن و یا سوراخ شدن بدنه کوره و یا پرتاب مواد مذاب باشد.
۱۷- ظروف تحت فشار
خسارت وارده به ظروف تحت فشار صنعتی مورد بیمه که بعلت دفرمه شده (تغییر شکل ناگهانی) ، ترکیدن و تلاشی این ظروف ایجاد گردیده ، تحت پوشش می باشد .
۱۸- شرایط عدم النفع از آتش سوزی (وقفه در فعالیت)
جبران زیان مالی وارده ( از دست دادن یا کاهش سود) ناشی از توقف در فعالیت بیمه گذار ، در اثر بروز خطرات تحت پوشش بیمه نامه و در طی دوره غرامت ، با رعایت موارد مربوطه می باشد .
۱۹-سایر مواردی که به صورت موردی با بیمه مرکزی هماهنگ واخذ می گردد۰
*بیمه نامه ها به دو نوع ذیل صادر می گردد:
۱-بیمه نامه های ثابت : بیمه نامه های معمول صادره برای ریسکهای ثابت
۲- بیمه نامه اظهارنامه ای :این نوع بیمه نامه برای موجودی ها و مواد اولیه ای است که دائماً در حال تغییر سقف سرمایه می باشند استفاده می گردد . و با رعایت شرایط مربوطه این پوشش ارایه می گردد .

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *