بیمه سرچ

دسترسی راحت به خدمات بیمه ای

لیست شعب پرداخت خسارت بیمه رازی

از این بخش از بیمه سرچ با انتخاب نام استان خود می توانید لیست شعب بیمه رازی جهت پرداخت خسارت را مشاهده نمایید.

مشاهده لیست

در مورد بیمه رازی بیشتر بدانید

همۀ اطلاعات در رابطه با بیمه آتش‌سوزی رازی :
در بیمه آتش‌سوزی اموال و دارائی‌ها در برابر خطر آتش سوزی و خطرات جانبی تحت پوشش قرار می‌گیرند. خطرات تحت پوشش بیمه آتش سوزی به شرح ذیل می باشند:
خطرات اصلی
آتش سوزی، انفجار، صاعقه
خطرات تبعی (اضافی)
سیل و طغیان آب، زلزله، طوفان و تند باد، سقوط بهمن، سقوط هواپیما و هلیکوپتر، ترکیدگی لوله‌های آب، ضایعات ناشی از برف و باران، سرقت با شکست حرز، شکست شیشه، نشست، ریزش و رانش زمین، برخورد اجسام خارجی، انفجار ظروف تحت فشار صنعتی و چندین خطر اضافی دیگر تحت پوشش قرار می‌گیرند.
انواع پوشش‌های این نوع بیمه در ۴ عنوان طبقه‌بندی می‌شود:
الف) بیمه آتش‌سوزی واحدهای مسکونی
در بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی ساختمان‌، تأسیسات و اثاثیه منزل و مشاعات و مشترکات تحت پوشش قرار می‌گیرند ضمناً خطرات اضافی را می‌توان با پرداخت حق بیمه اضافی تحت پوشش قرار داد. به موجب قانون تملک آپارتمان‌ها بیمه نمودن مجتمع‌های دارای هیئت مدیره‌، اجباری است و در صورت عدم اخذ بیمه نامه‌، با وقوع خسارت‌، کل مسئولیت متوجه هیئت مدیره بوده و بایستی خسارت از طرف هیئت مدیره پرداخت شود.
ب) بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی
در این نوع از بیمه کلیه ریسک‌های صنعتی کارخانجات، تحت پوشش خطرات آتش سوزی، انفجار و صاعقه و خطرات اضافی قرار می‌گیرند‌. دارایی‌ها و اموالی که در یک کارخانه می‌توان بیمه کرد شامل ساختمان‌ها‌، ماشین‌آلات‌، تأسیسات‌، موجودی مواد اولیه و کالای در جریان ساخت و کالای ساخته شده (‌محصول‌)‌، ابزار آلات و تجهیزات‌، اثاثیه ثابت و لوازم اداری و غیره است‌. این نوع دارائی‌ها اعم از منقول و غیر منقول را بایستی به قیمت روز بیمه نمود تا در هنگام پرداخت خسارت مشمول قاعده نسبی موضوع ماده ۱۰ قانون بیمه نشود‌.
ج) بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی
در این نوع بیمه نامه مراکز تجاری از قبیل فروشگاه‌های تجاری‌، تعمیرگاه‌ها‌، اماکن عمومی‌، ساختمان‌های اداری‌، بنگاه‌های معاملاتی‌، مراکز تفریحی و ورزشی و غیره تحت پوشش خطرات آتش سوزی و خطرات تبعی قرار می‌گیرند‌. این بیمه‌، ساختمان‌، تأسیسات‌، موجودی‌، اثاثه ثابت و دکوراسیون آن‌ها را شامل می‌شود .
د) بیمه آتش سوزی انبارها (‌عمومی و اختصاصی‌)
این بیمه نامه معمولاً برای انبارها و موجودی داخل آن‌ها و به دو حالت ذیل صادر می‌شود‌:
بیمه نامه با مبلغ بیمه شده ثابت:
در این نوع بیمه نامه، خسارت‌های ناشی از آتش سوزی بر اساس مبلغ مندرج در بیمه نامه و قوانین و مقررات بیمه ای با در نظر گرفتن شرایط عمومی و خصوصی بیمه نامه جبران می‌گردد .
بیمه نامه با مبلغ شناور (اظهارنامه‌ای):
پیچیدگی فعالیت‌ها و تنوع واحدهای صنعتی و حجم مبادلات و کالاهایی که هر روز به انبار وارد یا خارج می‌شود و همچنین تورم قیمت‌ها در مدت کوتاه‌، باعث می‌شود که صاحبان صنایع و کالا به شکلی آن‌ها را بیمه نمایند که در صورت وقوع آتش سوزی‌، سرمایه آن‌ها از بین نرود. بر اساس این بیمه نامه‌، بیمه گذار موظف است در پایان هر ماه حداکثر تا هر ۱۵ روز ماه بعد حداکثر موجودی مورد بیمه را طبق اسناد و دفاتر خود کتباً به بیمه‌گر اظهار نماید . در این صورت حق بیمه قطعی از سوی بیمه گذار متناسب با میزان سرمایه اعلامی در پایان مدت بیمه نامه محاسبه می‌گردد.
ه)خسارت بیمه آتش‌سوزی: در زمان خسارت مدارک مورد نیاز شامل (فرم اعلام خسارت تکمیل شده توسط زیاندیده.گزارش سازمان آتش نشانی برای خسارت هایی که علت آن حریق است.گزارش سازمان هواشناسی برای خسارت هایی که علت آن طوفان سیل و یا ضایعات برف و باران است.گزارش مرکز لرزه نگاری برای خسارت هایی که علت آن زلزله است.گزارش نیروی انتظامی برای خسارت هایی که علت آن سرقت است.سند مالکیت و یا اجاره نامه.مدارک شناسایی بیمه گذار (کارت ملی و شناسنامه).فاکتورهایی مربوط به ترمیم و یا تعمیر مواضع خسارت دیده.لیست ارزش تفکیکی اموال بیمه شده قبل حادثه.لیست ارزش تفکیکی اموال خسارت دیده.گزارش ارزیاب خسارت بیمه مرکزی ج.ا.ا.در صورتی که خسارت دارای مقصر حادثه باشد شکایت علیه مقصر حادثه در مراجع ذی صلاح.رضایت جهت پرداخت خسارت و اعلام شماره حساب.مهلت پرداخت خسارت توسط بیمه گر یک ماه پس از تکمیل مدارک خسارت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *